EL VE AYAK BAKIMI NASIL YAPILIR?

EL VE AYAK BAKIMI NASIL YAPILIR?

EL AYAK BAKIMI NASIL YAPILIR ? 

Aralık’ın gelmesiyle birlikte havalar iyice soğudu. Bu soğuk havalara karşı önlem almak gerek. Çevresel faktörlerle teması en çok organ olan eller ve ayakların bakımı ihmal ediliyor. Eller ve ayakları mevsim geçişlerinde, yazın fazla sıcağına, kışın soğuk havalara karşı korumak lazım. Peki, bu önlemler neleri kapsar, el ve ayak bakımı nasıl yapılır, nelerdir, el ve ayak bakımının püf noktaları nelerdir? Cevabını sizin için araştırdık…

Ülkemizde el ve ayakların bakımı ihmal edilen bir konu. Yine de el ve ayak bakımın da kadınlar, erkeklere nazaran daha dikkatli. Haftanın birkaç günü yapılacak bazı işlemlerle el ve ayak bakımı hakkında bilgileri sizler için derledik.

El ve ayaklarınızı temizleyip, peelingle arındırıp, maskeyle destekleyip kullanacağınız nemlendirici kremlerle de ideal nem seviyesine kavuşturabilirsiniz.

TEMİZLEME

El ve ayak bakımını yapacağınız en kaliteli vakit, sıcak bir duştan sonrası. Sıcak bir duş sonrası gözeneklerin açılmasıyla yaptığınız bakım daha hızlı sonuç verir. Başlangıç olarak bir törpü ile el ve ayak tırnaklarınızı törpüleyebilir ardından ponza taşıyla topuklarınızın sert kısımlarından kurtulabilirsiniz. Devamında manikür ve pedikürle bakımınızı destekleyebilirsiniz.

Pedikürü 4 haftada bir uygulamak yeterli. Böylelikle ayaklarınızın sertleşmiş kısımları ile tırnak batıklarınızı yok edebilir, tırnak mantarı oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Bu kısımda dermoeczanem.com’dan tavsiyelere Mavala markası tırnak törpüleriyle başlayabiliriz. Bu tırnak törpüsü, yumuşak yapılı tırnaklara önerilir. Esnek yapısı tırnaklara törpü yaparken çatlak bakımı sağlamaya da yardımcı olur.

Mavala Concentrated Foot Bat ise pediküre hazırlayıcı konsantre ayak banyosudur. Koku karşıtı, yumuşatıcı bakım sağlar.

Mavala Manicure 6 Pills manikür tableti tırnakları manikür ve pediküre hazırlar. Normal çeşme suyunu yumuşatıcı bir solüsyon haline getirir.

PEELİNG

Törpüleme ve topukların sertleşmiş kısımlarını temizledikten sonra yapacağınız peeling ile el ve ayak cildinizi arındırabilirsiniz. Uygulanacak peeling sayesinde cildin üst tabakası nefes almış olur. Peelingi cildinize dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulamanız önerilir.

El ve ayaklarınıza uygulayacağınız peelingi haftada bir olacak şekilde kullanabilirsiniz. Peeling sonrası el ve ayak cildiniz canlanır ve parlak bir görünüme kavuşur.

MASKE

Peeling işleminden sonra ise el ve ayak maskeleri yapabilirsiniz. Gün boyunca yorulan el ve ayaklara maske uygulayarak cildinizi bu yorgunluktan arındırabilir ve rahatlatabilirsiniz. Özellikle ayaklar için çorap maskelerden faydalanabilirsiniz. Çorap tipi maskeler, ayak neminizi korumaya yardımcı olur.

Leaders Insolution Mediu Foot Peeling Mask ayak maskesi, 41 farklı botanik içerir.

NEMLENDİRİCİ

Soğuk havalardan en çok etkilenen organlar el ve ayaklardır. Kullanacağımız nemlendirici kremlerle el ve ayakları ideal nem seviyesine kavuşturmuş oluruz. Böylelikle el ve ayak bakımının son aşaması tamamlanmış olur. Nemlendirme işlemini el ve ayak bakımdan sonra yapsak bile rutinde günlük olarak da uygulanmalı.

Bioderma Atoderm Hand & Nail Cream, kuruluk hissi bulunan el ve tırnak için güçlendirme ve besleme sağlayan yardımcı kremdir. Kuru ve çok kuru ciltler ile hassas ciltler baz alınarak geliştirilmiş. Ürün bünyesinde, stick formunda dudak koruyucu bakım kremi de içerir.

Mavala Nemlendirici Ayak Kremi ise, kuru ayaklar için günlük bakım sağlar. Hafif kokulu olan bu ürün içeriği sayesinde çatlak görünümünü karşı bakım sağlamayı da hedefler.

Babe Ayak Bakım Kremi  Yüzde 10 Üre 100 ml, Babe El Kremi 75ml, Babe Dudak Koruyucu Spf 20 Seti ise bünyesinde, el-ayak ve dudak bakım kremini içerir. Ayak bakım kremi, topukları nasır ve çatlağa karşı korumayı amaçlar, gerginliği gidermeye yardımcı olur. El kremi ise, çok kuru ciltler için hazırlanmıştır. Ayrıca cildin ihtiyaç duyduğu elastikiyeti ve yumuşaklığı kazandırma konusunda da destek sağlar. Bu set dudak koruyucu kremi de içerir. dermoeczanem.com ayrıcalığıyla size özel indirimlerle ulaşabileceğiniz bu set günlük bakımınızda destek sağlar.

Bu tavsiyelerle beraber el ve ayaklarınızın bakımın sağlayıp, ideal nem seviyesine kavuşturabilirsiniz. Önerdiğimiz ürünlerle de cildinizin bakımını destekler, parlak bir görünüm kazanmasına yardımcı olabilirsiniz. Sağlıklı günler…

0 Yorum

Henüz onaylanmış yorum yok!Yazıya ilk yorumu siz yazarak düşüncelerinizi diğer kullanıcalarla paylaşabilirsiniz..

Yorum Yaz